Малиновий кооператив “Файний” відкрили у Печеніжинській громаді

У Печеніжинській об’єднаній громаді на Івано-Франківщині запрацював кооператив із вирощування та заморозки ягід “Файний”. Проект вдалося реалізувати завдяки перемозі громади в першому сезоні телевізійного реаліті “Громада на мільйон”, яке у 2018 році вийшло за підтримки програми USAID DOBRE на телеканалі 1+1. 

“Куди б ви зараз не поїхали в Україні, в будь-яке містечко, завдяки вашій участі в телевізійному шоу люди знають про Печеніжинську громаду – громаду на мільйон. Але ця телепрограма лише підняла на поверхню, проілюструвала для інших вашу єдність та копітку щоденну роботу. Я хочу наголосити, що перемога в проекті “Громада на мільйон” і побудова цього кооперативу – результат вашої роботи, вкладу всіх мешканців громади і це те, чим варто пишатися”, – зазначив керівник програми USAID DOBRE Беррі Рід.  

У рамках соціального реаліті “Громада на мільйон” об’єднані територіальні громади створювали проекти для поліпшення життя в регіонах та змагалися за інвестиції.   

“Цей проект реалізований тому, що ми об’єдналися! Це спільна робота і спільне досягнення. Тому я дякую вам за підтримку, дякую за вашу участь. Цей кооператив – це значний здобуток. Ще важливіше, що про нас дізналася вся Україна. А найголовніше – ми самі повірили, що ми можемо, що об’єднавшись – у нас все вийде: хоч поставити всеукраїнський рекорд, хоч побудувати найкращу громаду”, – наголосив голова Печеніжинської об’єднаної громади Ігор Довірак. 

Мільйон від фонду Western NIS Enterprise Fund та власний внесок ОТГ пішов на підготовку цеху, закупівлю холодильного обладнання і сортових малинових саджанців. 

“Довелося чимало попрацювати, обдумувати формат кооперативу і потрібне технічне обладнання для його запуску, так і працювати руками, аби довести до ладу приміщення цеху. Ми довго реалізовували проект, оминаючи різні перешкоди, зате тепер можемо вирощувати та продавати свою малину зі схилів Карпат. Хочемо не тільки здавати ягоди оптом, а й щоб ви могли її придбати в магазинах. Перші зразки продукції уже готові”, – розповів керівник кооперативу  Костянтин Лапчинський.

Відзначимо, що стартував другий сезон соціального реаліті за підтримки програми USAID DOBRE. Цьогоріч у центрі уваги фахівці із різних громад України та закордону. Глядачі спостерігатимуть за їхнім обміном та познайомляться з людьми, які власними ідеями намагаються змінити життя своїх сіл або містечок.

 

  

***

Виробництвом проекту «Громада на мільйон» займається 1+1 Продакшн за підтримки програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), за ініціативи партнера програми DOBRE – Українського кризового медіа-центру.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; Social Boost; Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL); Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI). Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.