Об’єднані громади Дніпропетровщини вчилися презентувати себе інвесторам, партнерам, журналістам

Представники 12 об’єднаних територіальних громадДніпропетровської області взяли участь у тренінгу з комунікацій: «Як зробити ОТГ відкритою та цікавою – для своєї громади, для країни, для партнерів та інвесторів? Практичні навички комунікацій для ОТГ». Це вже четвертий тренінг, який відбувся в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Координатор комунікації з децентралізації Українського кризового медіа-центру програми DOBRE Ірина Малик, відкриваючи навчання, зазначила, що сьогодні зовнішня та внутрішня комунікація – це важливий аспект роботи об’єднаних територіальних громад. «На допомогу громадам УКМЦ підготувало та видало посібник «Практика публічних комунікацій для громад», в якому подано поради про те, як вести сторінку у соціальних мережах, як підготувати прес-реліз та ефективно інформувати жителів. Окрім того, експерт Анатолій Ткачук розробив онлайн-курс «Децентралізація в Україні – теорія та практика», який можна пройти на платформі Prometheus», – зазначила представник УКМЦ.

Майже усі громади сьогодні стикаються з тим, щоб якісно презентувати свої території та проекти. Представники громад часто скаржаться на те, що вони багато чого роблять, але люди пасивні, не хочуть долучатися до життя в громаді. Саме тому, за словами тренера Арини Сатовської, сьогодні важливо навчити представників громад презентувати ОТГ потенційним партнерам, інвесторам, журналістам і налагоджувати зв’язки з громадою, залучати людей до управління, до реалізації проектів. Про все це говорили під час тренінгу. Окрім того, обговорювали, як реагуватив кризових ситуаціях чи, наприклад, як зацікавити засоби масової інформації говорити про їхню громаду. А ще тренери наголошували на використанні у роботі сучасних технологій:гугл-карт, гугл-документів, інфографіки та інших візуальних прийомів.

«Прокольні заходи у громаді не є інформаційним приводом для ЗМІ.Людям цікаво читати історії про себета про інших, про те, як змінилося життя конкретної людини в громаді після об’єднання, після реалізації різноманітних проектів. Колимісцева влада навчиться розповідати людські історії, то громада стане цікавою і для своїх жителів, і на рівні області, і для всієї країни», – наголошує Арина Сатовська.

Представники громад Дніпропетровської області, які взяли участь у тренінгу, відзначили важливість та актуальність навчання.

«Це той тренінг, який дуже потрібен для громад. Від того, як ми навчимося представляти свою громаду залежить, чи прийдуть до нас інвестори, чи принесуть кошти, які ми потім зможемо направити в реалізацію соціальних проектів. Було дуже інформативно, наочно, цікаво. Після тренінгу ми, найперше, підготуємо візитівку нашої громади, де напишемо про її переваги та унікальність. Щоб усі зрозуміли, як ми змінилися в рамках децентралізації», – сказала член виконкому Мирівської об’єднаної територіальної громади Ірина Ганжа.

Римма Березняк з Зеленодольської громади наголосила на важливості практичних занять та дружній атмосфері:

«Корисно, що були практичні завдання,мивчилися презентувати себе і громаду.Приємно, що нас хвалили за успіхи. Легко працюється в невимушенійдружній атмосфері, була можливість познайомитися з представниками інших громад,поділитися досвідом. Корисний був блок про важливість комунікації з людьми. Польські експерти програми DOBRE, які допомагали нам, вказали, що угромаді відсутнє ефективне інформування людей. Тому у нас з’явиться спеціаліст зі зв’язків з громадськістю. І я хочу подати документи на цю посаду. Так що для мене цей тренінг був дуже важливим!»

До участі у тренінгу долучився і регіональний менеджер програмиDOBREАндрій Нагорний.«Цікавішої теми, ніж комунікації, не знайти. Посібники та матеріали, які ви отримали, будуть корисні у щоденній роботі. Дуже важливо, що ви знайшли час у напруженому графіку і приїхали на тренінг. Що берете участь в усіх активностях, які ми вам пропонуємо. Бо головне: як ми будемо розвивати наші громади. Саме на таких тренінгах ми вчимося робити це професійно»- сказав він.

Захід для громад Дніпропетровської області організував Український кризовий медіа-центр.

 

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією ГлобалКомьюнітіз (GlobalCommunities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.