У першому етапі програми «Молодіжний працівник в ОТГ» взяли участь 276 учасників

9 міст, 276 учасників, 14 тренерів, 13 тренінгів, море енергії та драйву – це все перший етап програми«Молодіжний працівник в ОТГ», який завершився 1 грудня.

Учасники дізнавались про молодіжну роботу в громадах, вивчали форми роботи з молоддю, аналізували молодіжну політику своєї громади та практикували опитування молоді щодо їхніх потреб.

Один з найголовніших висновків першого етапу – що молодь це не лише школярі і студенти, але і старша молодь, яка здається досить дорослою і самостійною. Проте має свої особливі потреби, які часто не задовольняються в громаді.

Важливий питанням програми було – чи дійсно молодь залучена до прийняття рішень в громадах. Тому цінністю програми стало переосмислення учасниками важливості молоді у громаді.

«Окремі учасники зізнавалися, що усю молодь вважали «своїми дітьми», і останньою ідеєю було запитати у молоді, чого вона хоче. Але вже під час практичної вправи «в полях» учасники були приємно здивовані, як молоді люди, з якими вони спілкувалися, легко йдуть на контакт і пропонують свою допомогу», – діляться враженнями тренери програми.  

Натхненні домашнім завданням учасники роз’їхались по домівкам розробляти молодіжні паспорти своїх громад, проводити опитування молоді, презентувати результати своїх досліджень для молоді та представників влади своїх громад.

Наступний етап програми «Молодіжний працівник в ОТГ» заплановано на лютий 2019.

Слідкувати за реалізацією програми ви можете за хештегами #moloddobre та #YouthWorkerDobre   

***

Міністерство молоді та спорту України спільно з програмою міжнародної технічної допомоги «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE, Програмою розвитку ООН в Україні та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики продовжує реалізовувати Програму «Молодіжний працівник» та впроваджується комплексна програма «Молодіжний працівник в об’єднаній територіальній громаді (ОТГ)».

Програма призначена для представників об’єднаних територіальних громад, які співпрацюють з DOBRE. Мета програми – сформувати в учасників основні теоретичні знання та практичні навички для формування та реалізації  молодіжної політики та здійснення молодіжної роботи на рівні об’єднаної громади.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Кіровоградській та Тернопільській.