Формуємо течію: перші результати онлайн-курсу «Децентралізація в Україні – теорія і практика»

Перші випускники курсу «Децентралізація в Україні – теорія і практика» на платформі масових безкоштовних онлайн-курсів Prometheus отримали дипломи від автора курсу Анатолія Ткачука. Курс одночасно проходило чотири тисячі людей. Серед них багато молоді, середній вік слухача – 33 роки.

«Це був короткий, але складний академічний курс. Його одночасно проходило чотири тисячі людей, 10% з них – отримали сертифікати. Це хороші показники, у світовій практиці такі складні курси закінчують 5-7% максимум. Більшість з тих, хто отримали сертифікати – старші 45 років. Професіонали отримують сертифікати не для того, щоб показати його за місцем роботи – це була дійсно потреба професіонала отримати знання у такого авторитету», – зазначила співзасновниця он-лайн курсів Prometheus Вікторія Примаченко на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Курс був активним і передбачав багато обговорень та зворотного зв’язку. У результаті утворилася дискусійна платформа та професійна мережа спеціалістів з децентралізації.

У центрі будь-якої реформи – люди. Децентралізація передала повноваження на місця, але без залучення людей найуспішніший голова громади приречений на поразку. «Найкращий голова, який правильно використовує кошти, але не залучає у процес людей, отримує проблеми на наступних виборах. Потрібно розуміти: по-перше, будь-яка ваша ідея ніколи не буде реалізована, якщо вона не стала ідеєю багатьох, по-друге, тільки ефект присутності, причетності до роботи забезпечує тяглість результату», – зазначив автор курсу, архітектор реформи децентралізації Анатолій Ткачук.

Разом із сертифікатами, слухачі отримали смужки-браслети «Формуючи течію» від автора курсу.

Фото з події можна знайти тут

 

Он лайн курс «Децентралізація в Україні – теорія і практика» – це спільний проект Prometheus та Програми UASAID-DOBRE. Він надає комплексні знання про суть реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади України. Він пояснює, чим децентралізація відрізняється від федералізації, що допоможе вийти із «кремлівської матриці» та прояснити питання «особливого статусу окремих територій» Донбасу. Також пояснюють, де місцевому самоврядуванню знайти ресурси, як забезпечити розумне зростання та співпрацювати з іншими територіальними громадами. Курс є інтерактивним та передбачає різні формати: лекції, методичні рекомендації, які до дрібниць розкривають тему, тестові завдання, обговорення між слухачами «кейсів», форум для подальшого спілкування. Курс можна пройти за шість тижнів з комп’ютера, планшету чи смартфона, присвячуючи всього кілька годин на тиждень для лекцій, матеріалів, дискусій на форумі, тестування. Усі, хто успішно завершать курс, зможуть отримати сертифікат від Prometheus. Навчання є безкоштовним. Зареєструватися можна за посиланням.