Другий велофорум відбувся у Миколаївській громаді на Дніпропетровщині

Понад 200 велосипедистів з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької областей, гості з Польщі та Шотландії взяли участь у велофорумі «Велорух єднає громаду», який вже другий рік поспіль відбувається у Миколаївській сільській об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровської області. Велофорум-2019 організували в рамках компоненту активізація громадянського суспільства програми USAID DOBRE. 

«Ідея проведення велофоруму народилася минулого року. Одного разу проїхалася на велосипеді і зрозуміла, що у нас дуже красива громада, але через буденні справи ми цього не помічаємо. Зібравшись разом з Юлією Романюк, Діаною Пігарєвою та Вікторією Биковською, ми зініціювали проведення у нашій громаді велофоруму «Велорух єднає громаду» і нас підтримав голова громади Віктор Одоєвцев. Перший велофорум зібрав 80 учасників влітку. У вересні 2018 цього ж року виграли проект і провели другий форум у рамках акції «Європейський тиждень мобільності». У нинішньому році проводимо наш захід завдяки програмі USAID DOBRE та Українському центру соціального партнерства (УЦСП). Ми зробили соцопитування і 96% людей підтримали ідею проведення велофоруму. Ми написали проект і він переміг на конкурсі «Місцеві ініціативи». Від DOBRE ми отримали грант, за який УЦСП закупили нам туристичне обладнання (намети, килимки, казанки, триноги), три велосипеди, футболки та екосумки», – розповідає керівниця проекту та членкиня громадської організації «Не просто танцюй» Інна Чернокрижна. 

Учасники велофоруму проїхали 30 кілометрів. Маршрут розпочався у Миколаївці та пролягав через села Дмитрівка (село, яке планує доєднатися до Миколаївської громади), Мар’їна Роща, Петрівка. Найстаршою учасницею велофоруму стала 71-річна Валентина Явтушенко, а наймолодшою – 5-ти річна Марія Тіхонова. У кожному населеному пункті учасників зустрічали з піснями і смаколиками. 

«Велофорум було організовано на високому рівні, колону супроводжувала поліція та машина медичної допомоги, на кожній зупинці маршруту учасники могли попити води, тут були організовані перекуси та встановлені туалети. Організатори подбали і про культурну програму, особливо сподобалося, як нас приймали у селах Дмитрівка та Петрівка», – поділився своїми враженнями велолюбитель з Дніпра Ігор Пилипенко.

 Справжній сюрприз очікував велосипедистів на Герцівській горі, яка вважається найвищою точкою громади і Дніпропетровщини. Тут вже вдруге офіційно зафіксовано рекорд України. У минулому році на горі розміщено величезний металевий тризуб, а цього року представник Національного агентства рекордів України підтвердила новий рекорд – встановлення найбільшої в Україні підкови, її висота 3.40 м, ширина – 2.85 м.

 «Ми хочемо розвивати туризм. Через подібні заходи намагаємося залучати туристів, щоб вони побачили і познайомилися з нашою громадою. У нас є домовленості із шахтами, які працюють на нашій території, тому плануємо ще й розвиток індустріального туризму. У планах – збудувати ще більше цікавих локацій на Герцівській горі. Поряд з гербом, прапором та підковою зробити свою Хортицю. Робимо ставку на молодь, яка допомагає і підказує нам в усьому. Плідно співпрацюємо з програмою USAID DOBRE. Завершуємо підготовку Стратегії розвитку, плануємо співпрацю по удосконаленню послуг водопостачання та поводження з твердими побутовими відходами. Окрім того, очікуємо на підтримку в економічній сфері – створюємо два кооперативи – бджолиний і молочний», – розповів голова Миколаївської сільської об’єднаної громади Віктор Одоєвцев. 

«Віктор Одоєвцев і його команда – це люди, які здатні створити взірцеву громаду, успішний приклад реформи місцевого самоврядування в дії. А веломарафон отримав багато чудових відгуків гостей громади», – наголосила програмний спеціаліст DOBRE Євгенія Велегура.

  

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) − це п’ятирічна Програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Кіровоградській та Тернопільській.