У Новоукраїнській громаді відкрили Інклюзивно-ресурсний центр

13 лютого 2020 року у Новоукраїнській міській об’єднаній громаді за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) відкрили Інклюзивно-ресурсний центр, завдяки якому створено рівний доступ та комфортні умови для навчання, розвитку дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.

У відкритті Центру брали участь директор Програми USAID DOBRE Беррі Рід, голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Балонь, голова Новоукраїнської міської громади Олександр Корінний, голова Новоукраїнської райдержадміністрації Віталій Пастушенко, регіональний менеджер Програми USAID DOBRE Андрій Нагорний, спеціалісти Програми, представники місцевого самоврядування та регіональних ЗМІ.

«Реалізація проекту з інклюзії – це рівні можливості для всіх жителів, у Стратегії розвитку громади було зазначено, що цей проект потрібен, щоб покращити життя у громаді, щоб кожна дитина мала доступ до навчання та розвитку. Подібний центр я бачу вперше в громадах, оскільки тут інклюзія розрахована на те, щоб об’єднати та інтегрувати дітей у суспільство», – зазначив керівник Програми USAID DOBRE Беррі Рід.

Послугами Інклюзивно-ресурсного центру, який розташований на базі місцевої школи №4, зможуть користуватися жителі Новоукраїнської та Помічнянської об’єднаних громад, а також усього Новоукраїнського району Кіровоградської області. На даний момент для 91 дитини тут організовано інклюзивну та індивідуальну форми навчання, зроблено ремонт у приміщеннях, закуплено спеціальне обладнання та меблі. У дітей з інвалідністю з’явилась можливість безперешкодно користуватися двома поверхами школи завдяки встановленому спеціальному ліфту.

«За кошти бюджету громади ми зробили ремонт у приміщенні Центру, спільно з DOBRE обладнали кабінети, придбали меблі та необхідне обладнання та техніку. Ми дуже хотіли, щоб були створені комфортні умови для дітей з інвалідністю, щоб вони не сиділи вдома, а вчилися разом зі своїми однолітками, дружили, мали безбар’єрний доступ до актового залу школи, їдальні, туалетів. Ми точно розуміли, що власними силами не встановимо ліфт для дітей з інвалідністю. Програма USAID DOBRE повірила в нас і надала левову частину допомоги на реалізацію нашого проекту. У нас ще багато планів, ми хочемо замінити блок вхідних дверей, щоб вони відкривалися автоматично, ми хочемо створити умови для того, щоб діти могли без перешкод підніматися на сцену в актовому залі. Держава також звертає увагу на інклюзію і виділяє субвенції на ці потреби», – зазначив голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний.

Для батьків, які мають дітей з інвалідністю, відкриття Інклюзивно-ресурсного центру та створення безперешкодний умов у школі – це допомога в соціалізації, навчанні та розвитку їхній дітей.

«Моя донечка навчається у третьому класі і три роки мені доводилося носити свою дитину у школі на руках. Те, що сьогодні зроблено у школі – це дуже важливий крок для наших дітей, які навчаться спілкуватися з однолітками, стануть відкритішими, швидше адаптуються та стануть повноцінними членами суспільства. Керівники громади і школи завжди йшли нам назустріч, усі наші прохання намагалися виконати. На мою думку, інклюзивне навчання потрібно починати ще з садочка і тоді дітки швидше адаптуватимуться у школі», – говорить Тетяна Найдюк, мама дитини з інвалідністю.

Особливість Програми USAID DOBRE у тому, щоб працювати з кожною громадою індивідуально, допомагати вирішувати проблеми, які передбачені Стратегією розвитку громади.

 

***
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.