У Великокопанівській об’єднаній громаді відкрили «сонячне дерево»

Встановлення дерева з сонячними панелями у центрі села Великі Копані, що на Херсонщині, стало можливим завдяки співпраці громади з програмою USAID DOBRE. Це вже третє таке дерево в громаді. Два з них були встановлені за співфінансування програми USAID DOBRE.

Відкривали «сонячне дерево» під час святкування Дня села Великі Копані. 

«Завдяки дружній та ініціативній команді громадської організації «Активна жінка», апарату сільської ради, відділу освіти, молоді в 2019 році ми стали партнерами програми DOBRE. Ідея встановити «сонячне дерево» у нашому селі виникла ще до того, як ми почали роботу над розробкою Стратегії розвитку нашої громади. Тому цей проєкт був реалізований за кошти «швидкого» гранту. Біля «сонячного дерева» можна підзарядити гаджети, також тут працюватиме безкоштовний Wi-Fi. Сподіваюсь, що воно стане улюбленою зоною відпочинку для нашої молоді», – говорить голова Великокопанівської громади Валентина Костенко. 

«Встановлення «сонячних дерев» – це лише початок. У рамках співпраці з програмою DOBRE кожній громаді виділяється близько 180 тисяч доларів, які можна витратити на реалізацію різноманітних проєктів у громаді», – наголосив виконавчий директор Програми DOBRE в центральному та східному регіонах Андрій Нагорний. 

Молодь, яка проживає у селі, хоче мати такі ж можливості, як і у місті. Тому громадська організація вирішила, що в громаді обов’язково мають бути встановлені «сонячні дерева». 

«Коли я презентувала даний проєкт, тому не була певна, що він знайде відгук серед присутніх. Я була приємно вражена, коли її підтримали депутати старші 40»,  – ділиться враженнями представниця ГО «Активна жінка» Анна Довженко. 

У Великокопанівській громаді дослухаються до потреб її мешканців. Тому під час святкування Дня села кожен охочий міг подати свої пропозиції щодо розподілу коштів місцевого бюджету. 

 

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.