Молодь об’єднаних громад Тернопільщини змагалась за фінансування кращих проектів активізації громади

Більше шістдесяти молодіжних активістів з 10 об’єднаних громад Тернопільщини долучилися до хакатону “Активуй громаду”.

Захід у Тернополі організував Західноукраїнський ресурсний центр в рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Учасники вивчали приклади успішних ініціатив, разом із менторами генерували ідеї залучення населення у своїх громадах, а також розробляли покрокову карту їх втілення.

«Мета хакатону – розробити концепцію залучення жителів громад до розробки та реалізації політики на місцевому рівні, активізації молодіжних рад та громадських організацій для конструктивної участі у розвитку сіл та містечок Тернопільщини», – наголосила менеджер ЗУРЦ Соломія Саврук.

Акцентами стали різноманітні інструменти врахування громадської думки в ОТГ: ініціювання петицій, адвокаційні кампанії для втілення ідей, популяризація громадського бюджету.

Переможці хакатону ідей отримали по десять тисяч гривень на фінансування задуманих командами заходів.

Перше місце за сумою оцінок журі отримала команда Теребовлянської ОТГ. Їхня молодіжна організація запланувала провести тур населеними пунктами громади, аби активніше долучати мешканців віддалених від центру сіл.

Молодь Микулинецької ОТГ проведе інтеграційний “Велодень” де також розповідатимуть, як ініціювати власні ідеї завдяки громадському бюджету.

Проект Скалатської команди – пересувний кінотеатр просто неба, аби в різних населених пунктах громади дивитись та обговорювати фільми, наукові передачі, а також транслювати промосюжети про ініціативи та досягнення у громаді.

«Я вперше брала участь у такому заході. Сам процес дуже злагоджений і динамічний. Це чудова можливість для молоді ініціювати корисну для громади ідею, отримати поради фахівців, підтримку і фінансування. Круто бачити, як твої ідеї втілюються у громаді», – поділилася учасниця молодіжного хакатону Олеся Рупа.

Ідеї переможців молодіжного хакатону реалізують в їхніх ОТГ вже до кінця липня.

Решта команд впродовж місяця доопрацюють власні проекти із тренерами та отримають від організаторів повне або часткове фінансування ідей активізації громадської участі у своїх громадах.