Завдяки роздільному збору сміття Шумська ОТГ стане чистішою та екологічнішою

Шумська об’єднана громада на Тернопільщині купила сміттєвоз, а за гроші донора придбали більше 1300 індивідуальних сміттєвих контейнерів та облаштовують майданчики роздільного збору сміття. Проект втілений у співпраці із Програмою USAID DOBRE.

«Екологічний напрямок закладений у нашій стратегії розвитку громади, тому налагодження системи збору сміття ми зробили одним із пріоритетів. У Шумську ми вже чотири роки пресуємо зібраний пластик і продаємо. Скло також складуємо, аби віддавати великими партіями. Тепер хочемо таку систему поширити на усю громаду», – розповів голова Шумської об’єднаної громади Володимир Плетюк.

Загалом запланували облаштувати двадцять шість точок по всій громаді, де окремо можна здати папір, скло та пластик. Мешканцям, які вже підписали договір на вивезення сміття із комунальним підприємством, безкоштовно роздають прибудинкові сміттєві баки. Плата за вивезення для одного мешканця – 8 гривень на місяць. Разом із другою чергою проекту контейнери отримають майже дві тисячі дворів. 

 «Ми допомагаємо громадам у проектах, які вони самі визначають пріоритетними. Екологічний напрям загалом притаманний для Тернопільщини. Це аграрний регіон із хорошими природними ресурсами. Люди розуміють це, тому дбають про екологію. У Шумській громаді придумали дуже хороший мотивувальний фактор – видавати контейнери тим людям, які підписали договір на вивезення відходів. Адже людей потрібно привчати, що це важлива, але затратна послуга, а гідний сервіс вартує оплати», – зазначила заступниця керівника програми DOBRE Юлія Єсмуханова.

 

У рамках програми DOBRE налагодження послуги поводження з побутовими відходами на Тернопільщині обрали також у Гусятинській, Скалатській, Золотопотіцькій, Великогаївській і Ланівецькій об’єднаних громадах.

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща, Національний Демократичний Інститут (NDI). Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.