Учасники майстерні “Смак громад” розгадували код гостинності та впізнаваності громади

Як облаштувати територію гостинності в об’єднаній громаді, як ефективно себе рекламувати, що варто враховувати під час виготовлення сувенірної продукції, як віднайти свій смак – відповіді на ці питання шукали учасники майстерні “Смак громад”, яка відбулася 28 лютого та 1 березня у Тернополі в рамках програми USAID DOBRE.

Представники об’єднаних громад Тернопільщини разом із експертами говорили про те, що повинна мати громада для того, щоб стати гостинною для туристів та залишити їм хороші враження. Також шукали гастрономічні родзинки своїх місцин та вчилися ефективно використовувати їх, щоб зробити громаду впізнаваною.

“Позиціонування громади – це не тільки брендування чи сувенірна продукція. Усе, що пов’язане з маркетингом громади, має викликати емоції і враження. Воно має мотивувати місцевих мешканців жити в тій громаді, приваблювати у громаду гостей, а інвесторів, відповідно, вкладати кошти. Ті кейси, які презентували наші експерти, допоможуть представникам громад переоцінити, що вони насправді мають і чого раніше не помічали, використати це для впізнаваності та реклами. Майстерня “Смак громад”, насправді, є багатогранною. Адже ми працюємо над тим, щоб наші громади і в прямому, і в переносному сенсі були “смачними”, – сказав програмний спеціаліст програми DOBRE Андрій Мартишко.

Беррі Рід, керівник програми DOBRE поділився досвідом розвитку туризму свого містечка у США.

“Юрика-Спрінгс – невеликий населений пункт в Арканзасі. Там живе лише близько двох тисяч людей, і воно не має знаних історичних пам’яток чи природних об’єктів. Однак минулоріч його відвідали 370 тисяч туристів. Усе завдяки участі громади у зйомках одного з телевізійних шоу, розвитку інфраструктури для туристів, а також зручному сайту, де зібрана повна інформація про найрізноманітніші місцеві розваги”, – розповів Беррі Рід, керівник програми DOBRE.

У рамках майстерні “Смак громад” учасники разом з експертами напрацювали проектні ідеї, які допоможуть використати туристичні об’єкти для місцевого економічного розвитку. Зокрема, у своїх громадах вони шукатимуть традиції, легенди та унікальні рецепти, притаманні їхнім територіям. Учасники заходу навчались і основам формування позитивного іміджу громад на основі інших своїх “родзинок” і говорили про те, що може стати брендом об’єднаної громади.

Ольга Лівель, заступниця голови Хоростківської об’єднаної громади говорить, що за два дні роботи вони зрозуміли, що гастрономія – лише один із способів презентувати громаду.

“У нашій громаді немає таких рецептів, якими би ми могли представити нашу особливість. Проте ми зрозуміли, що “смак громад” – це не лише гастрономія, а це образ, імідж громади. Ми об’єдналися трішки більше року тому і розробок з брендування у нас не було, але в цьому є потреба. У нас є багато ідей, адже ми і промислова громада, зокрема, маємо великі підприємства. Але також у нас є цікаві історичні об’єкти. Наприклад, палац польського графа Вільгельма Станіслава Сєміньського. Є так зване “старе місто” – в’їздна брама, яка збереглася в автентичному вигляді. Також маємо дендропарк, який хочемо взяти на баланс громади. Це все могло би бути поштовхом до співпраці з іншими громадами, які роблять ставку на туризм. Наприклад, у спільному маршруті із сусідніми Теребовлянською та Гусятинською громадами ми могли би бути середньою точкою”.

Напрацьовані під час майстерні “Смак громад” ідеї стануть основою для гастрономічного путівника громадами Тернопільщини та підготовки їхніх презентацій в рамках «Фестивалю Громад», який програма DOBRE спільно із Західноукраїнським ресурсним центром проведе восени цього року.

 

[loadLink title_uk=”Більше фото ▼” title_en=”” link=”https://www.flickr.com/photos/ucmc_ua/albums/72157679139760708″]

Нагадаємо, у Тернопільській області програма USAID DOBRE працює у вісімнадцяти ОТГ – Байковецькій, Великогаївській, Вишнівецькій, Шумській, Золотопотіцькій, Скала-Подільській, Іванівській, Теребовлянській, Підволочиській, Зборівській, Золотниківській, Микулинецькій, Гусятинській, Лановецькій, Заводській, Хоростківській, Борщівській та Скалатській.

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.