Українські ІТшники допоможуть громадам вирішити їхні місцеві потреби – програма DOBRE

Українські ІТ-спеціалісти розробили сервіси для вирішення локальних потреб об’єднаних територіальних громад. Всього стартапів дванадцять. Їх відібрали зі ста заявок на конкурсній основі. Проекти пройшли інкубацію у рамках професійної програми підготовки партнера Програми USAID DOBRE інкубатора 1991 Open Data Incubator у Дніпрі та Івано-Франківську. «В об’єднаних територіальних громадах є потреба комунікувати зі своїми мешканцями, надавати кращі послуги. Ми вирішили поєднати український ІТ потенціал та ці потреби громад, подивитися, як громади можуть використати ІТ, щоб покращити свої послуги, підвищити свою ефективність та краще комунікувати з громадянами», – зазначив Беррі Рід, керівник програми DOBRE, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

34237018073_ee2f990d85_o

Проекти націлені на енергоефективність, екологію, транспорт, туризм, доступ до публічної інформації. Частина сервісів є логічним продовженням загальнонаціональних реформ. Наприклад, проект Firefighter покликаний навчати та інформувати пожежників-волонтерів, яких буде ставати дедалі більше із ходом реформи пожежної служби. Інші проекти направленні на вирішення локальних проблем громад або пошук інвестицій. «Сервіс Invest-Target показує, де і які є можливості для інвестицій, які компанії функціонують в Україні. Він втілений для залучення інвестицій у певні регіони та сфери. Він дає можливість подивитися та проаналізувати, яка сфера розвивається і де саме. Агросфера, наприклад, розвинена у Херсоні, інфраструктура – у центрі та столиці. Сервіс показує, які компанії є на ринку, кому вони належать і у яких розвиваються сферах», – розповіла Євгенія Клепа, виконавчий директор 1991 Open Data Incubator.

34659762580_37a227f789_o

Співпрацю ІТшників та громад планують продовжити і для вирішення більш стратегічних цілей, зокрема, запровадження єдиного технологічного стандарту. «Ми зіштовхнулися з відсутністю стандартного підходу до ІТ інструментів та технологій. Кожна громада, залежно від рівня розвитку та технологічних можливостей, запроваджує їх на власний розсуд. Ми хочемо стандартизувати підхід, щоб один і той самий продукт можна було розповсюдити на інші громади», – зауважив Денис Гурський, голова правління громадської організації SocialBoost та співзасновник 1991 Open Data Incubator.

34203788624_ef05fa6270_o

За наступні чотири роки роботи Програми Агентства США з міжнародного розвитку DOBRE планують покрити 80% всіх ІТ потреб громад. Ключове завдання, яке наразі ставлять перед собою організатори – поглибити співпрацю з громадами аби максимально влучати у їхні локальні потреби, а також передати сервіси безпосередньо самим громадам, щоб ті могли самостійно їх адмініструвати.