WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Робота з національною пресою - новини [slug] => national-news [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 104 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 104 [category_description] => [cat_name] => Робота з національною пресою - новини [category_nicename] => national-news [category_parent] => 0 )

Перші спроби зміни дизайну місцевих газет: огляд та аналіз успіхів та помилок

Перші спроби зміни дизайну місцевих газет: огляд та аналіз успіхів та помилок

25-26 квітня 2018 року відбулися перші скайп-консультації з дизайну газет для редакцій Миколаївської та Херсонської областей. Поради редакціям давав Василь Біленко, художній редактор туристичного журналу «МАНДРИ». Після двох тренінгів, присвячених дизайну газет, багато хто з видань-учасників почав поступово змінювати свою газету, аби привабити читача за допомогою дизайну. Василь Біленко у форматі скайп-консультації розглянув кожну із запропонованих газет та зосередився на успіхах та помилках перших спроб газетярів.

Василь зосередився на використанні шрифтів у газетах, оформленні стилів  – яким мають бути заголовок, вріз, підпис, підзаголовок тощо. Окремим питанням від редакцій була робота з ілюстраціями, а зокрема кадрування фото та використання інфографіки.

Формат скайп-консультації дав змогу редакціям бачити не тільки свою газету, але й колег з інших районів.

Крім важливості технічного оформлення газети, Василь звернув увагу редакцій на якісних матеріалах з привабливими заголовками та цікавим змістом, які зможуть зосередити увагу читачів на газеті.

Завершуючи консультації, художній редактор прокоментував перші спроби редакцій у зміні дизайнів – “Фундамент вже закладено. Тепер тільки рух вперед”.

***

Скайп-консультація відбулася у рамках проекту «Підтримка демократичних перетворень та реформ на півдні України шляхом розбудови спроможності засобів масової інформації та журналістів у Херсонській, Миколаївській областях», який здійснюється за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Поділитися в соцмережах