Представники омбудсмена розповіли про найбільш типові порушення прав людини на Миколаївщині у 2019 році

16 січня у “Кризовому медіа-центрі.Миколаїв” відбулась пресконференція, присвячена підсумкам роботи Громадської приймальні Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області за 2019 рік.

Регіональний представник Уповноваженого у Миколаївській області Світлана Одінцова зазначила, що за минулий рік в регіоні розглянули 256 звернень громадян, здійснили 31 моніторинговий візит у місця несвободи, склали 32 протоколи про адміністративні правопорушення, проведели моніторинг дотримання прав людини під час виборчого процесу та дотримання прав та свобод людини в об’єднаних територіальних громадах.

Також вона розповіла про стан дотримання норм ЗУ «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації» на Миколаївщині. Зокрема, про позитивні кейси поновлення прав заявників після винесення рішення судів про вчинення посадовими особами правопорушень – відносно керівництва Департаменту соціального захисту ОДА та Миколаївського обласного центру зайнятості.

А регіональний координатор взаємодії з громадськістю Вадим Жепало більш детально зупинився на типових порушеннях прав людини у місцях несвободи. Серед них – порушення трудових прав та права на належну медичну допомогу в установах виконання покарань, права на приватність та неналежні умови проживання в інтернатних закладах області.

«Ми приходимо без попередження в будь-який час і бачимо реальну ситуацію в тому чи іншому закладі в даний момент. Це виключає можливість заздалегідь підготуватися, помити підлогу, постелити килимову доріжку для перевіряючих. Ми завжди бачимо реальну ситуацію», – зазначив Вадим Жепало.

Окрім того, представники Уповноваженого нагадали, що громадська приймальня розташована за адресою: м. Миколаїв, вул. Образцова 4а/2, а графік прийому громадян – перший та третій четвер місяця з 10.00 до 13.00, телефон: (0512) 47-20-30.

Захід відбувся у рамках проєкту “Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні”, який реалізує Український кризовий медіа-центр за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії в особі Посольства Королівства Норвегії в Києві.