Прес-тур до Києва: успішні кейси для регіонів

9-10 листопада 2017 року відбувся дводенний прес-тур для 12 редакторів та журналістів Одеської, Донецької та Херсонської областей.

Після прибуття до Києва журналісти відвідали круглий стіл на тему “Євроінтеграція – це..?”, під час якого дізналися про досвід Естонії у євроінтеграційних процесах, отримали коментарі від представників Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства інфраструктури України щодо конкретних кейсів та змін у цих сферах у контексті євроінтеграції.

Зустріч з Еміне Джапаровою, першим заступником міністра інформаційної політики України була присвячена, зокрема, темі інформаційної безпеки України. Пані Джапарова наголосила на важливості прийнятої Доктрини з інформаційної безпеки України та ролі її у захисті інформаційного простору держави. Також, замміністра зазначила, що держава здійснює важливі кроки в інформаційній реінтеграції Криму та окупованих територій Донбасу.

Пані Еміне наголосила на важливості інформаційної взаємодії з переселенцями,  адже відкрите спілкування  з ними на різні теми, допомога їм влаштуватися на новому місці дозволить допомогти їм, людям, котрі вимушені були залишити свої рідні домівки, повірити, що їх не забули і ще все може змінитися на краще. Перший заступник міністра зазначила, що протидіяти інформаційній агресії ворога можна за рахунок поширення медіаграмотності та різноманітних інфомаційних кампаній серед населення.

Наголос на важливості медіаграмотності був розвинутий під час спілкування з Марго Гонтар, співзасновницею громадської організації “StopFake”. На зустрічі у черговий раз було підкреслено, що найголовнішою умовою визначення фейку є збереження критичного мислення за будь-яких обставин. Головне правило, аби не бути обманутим – сумнівайся, перевіряй, аналізуй та думай. Це стосується як журналіста, так і будь-якого пересічного громадянина. Марго навела під час зустрічі кілька прикладів поширення абдсурдних фейків у тому числі в українських ЗМІ та застерегла журналістів, що, на жаль, жертвою може бути будь-хто.

Зустріч з Павлом Ковтонюком, заступником міністра охорони здоров’я України була однієї з найбільш очікуваних та бажаних у програмі прес-туру. Темою зустрічі стали як кардинальні зміни у сфері охорони здоров’я, так і міфи, які склалися навколо них у суспільній свідомості.

Під час зустрічі були обговоренні питання фінансування системи охорони здоров’я, створення та функціонування Національної служби здоров’я та у цілому етапи реформи медицини. Кожен з учасників прес-туру мав можливість поставити щонайменше два питання, зважаючи на актуальність та важливість цієї теми для кожного пересічного громадянина.

Неформальне спілкування із народним депутатом України Мустафою Найємом стало можливістю поговорити як із молодим політиком сьогодні, так і з журналістом. Мустафа прокоментував поточні політичні події в Україні, зокрема в Одесі, та розповів про ініціативи GoEast та GoCamp. І Мустафа Найем, і журналісти зацікавилися у побудові двосторонніх зв’язків щодо комунікування про успіхи подібних місцевих ініціатив, які співпрацюють з медіа, молоддю та дітьми.

Під час зустрічі з Анатолієм Корзуном, заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України, крім останнього були присутні начальники департаментів міністерства, що дозволило побудувати спілкування ще більш ґрунтовно та змістовно.

Були обговорені питання енергетичної стратегії України, цін на вугілля, співробітництво з фінансовими інститутами ЄС. У журналістів була можливість поставити питання, зважаючи на особливість власного регіону та його енергетичного забезпечення. Одним із найбільш обговореним було питання опалення у 2017-18 рр. та питання віялових відключень.

Багато позитивних емоцій викликало у журналістів відвідування Національного банку України та екскурсія у “Музей грошей”. Під час екскурсії в останньому журналісти дізналися про історію українських грошей, побачили найбільш цінні монети та мали можливість кувати власні монети. Під час зустріч з Романом Борисенко, заступником голови НБУ, крім загальних тенденції розвитку банківської системи України, прогнозів щодо інфляції та реформування банків, журналістів цікавили питання частки криптовалют у системі НБУ, діяльність банків Російської Федерації на території України тощо.

Проект здійснюється за підтримки Державного департаменту США та Естонського центру східного партнерства.