Рушійною силою змін в громаді має бути молодь – голова Великогаївської об’єднаної громади

Великогаївській ОТГ скоро виповнюється 2 роки. До неї входять 14 сіл. За цей час зробили освітлення в усіх селах, підвели воду до садочків та шкіл, відкрили офіси старост, поліцейську станцію, будинок творчості та багато іншого. Учнівський парламент, зміни в бюджетній політиці громади та стратегія розвитку громади до 2022 року – про це говорили з Олегом Кохманом, головою Великогаївської об’єднаної громади, в Українському кризовому медіа-центрі в рамках проекту «Речники громад».

Олег Кохман впевнений, що рушійною силою змін в громаді є молодь. Так, в громаді створили учнівський парламент. На кожного учня виділяють 100 гривень і вони вирішують, куди саме мають піти гроші. «Ми виділяємо кошти, щоб учні відчули, що вони нам потрібні. Вони потрібні для майбутнього нашої громади. Коли учні бачать, що ті кошти ідуть туди, куди вони запланували, їм хочеться весь час давати нам нові ідеї, працювати над програмами», – запевнив пан Кохман. Він розповів, що на освіту виділяється найбільша частина місцевого бюджету. На території громади є 10 звичайний шкіл, ще одна – опорна. До кінця року планують відкрити ще декілька опорних шкіл.

У 2015 році загальний бюджет сіл складав 5 млн. гривень. Після утворення ОТГ цифра сягнула 75 мільйонів гривень. Щоб залучити інвестиції та наповнити бюджет, місцеве самоврядування створило стратегію розвитку громади до 2022 року. В планах на майбутнє – розвивати туристичний потенціал Великогаївської громади. Для цього вже розробили туристичний маршрут, планують  відновлювати місцеві замки та костьоли. «Ми напрацьовуємо варіант відкриття міні-заводу. Ми також виставили багато земельних ділянок на аукціон, щоб привернути інвестора. Зараз ми відкриваємо завод, де будуть працювати 200 людей. Помалу ми розвиваємо громаду», – зазначив Олег Кохман. На сьогодні 2 земельні ділянки Великогаївської ОТГ виставили на аукціон під будівництво сонячної електростанції – вже з’явилося два інвестори.

«Інвесторам буде комфортно працювати з кожною громадою тоді, коли закінчиться війна в Україні. Нам пощастило, що місце розташування нашої громади біля обласного центру – Тернополя. Наша інфраструктура і Тернополя дуже пов’язані. Інвестору немає різниці, де бути – в місті чи, наприклад, в нашій громаді, якщо воно все разом. Тут ми маємо великий позитив», – підкреслив Олег Кохман.