WP_Term Object ( [term_id] => 16 [name] => Децентралізація – кейси [slug] => decentralization-keys [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 16 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 34 [filter] => raw [cat_ID] => 16 [category_count] => 34 [category_description] => [cat_name] => Децентралізація – кейси [category_nicename] => decentralization-keys [category_parent] => 0 )

Земля – основний ресурс громади – голова Зимнівської об’єднаної громади

Земля – основний ресурс громади – голова Зимнівської об’єднаної громади

Основний ресурс для громади – це земля. Але якщо у межах населених пунктів об’єднані громади повністю управляють своїми землями, то поза їхніми межами компетенція громад обмежена. Як громадам отримати доступ до свого основного ресурсу, і чого ще їм не вистачає для розвитку – про це говорили з В’ячеславом Католиком, головою Зимнівської об’єднаної громади в Українському кризовому медіа-центрі в рамках проекту «Речники громад». «Ми повністю управляємо землями в межах населених пунктів, і проблем там мінімум, адже управляємо кожним квадратним метром та розуміємо, що і як. А землі за межами – це питання Держгеокадастру. Ми не можемо нічого змінити, бо це вже не наші повноваження. Закон, який передає землю поза межами населених пунктів в управління громадам, дуже необхідний, адже колегіальні рішення, які будуть прийматися органами місцевого самоврядування будуть набагато ефективніші, ніж одноособові рішення Держгеокадастру», – пояснив голова громади.

Наступним кроком після отримання управлінських повноважень є робота з просторового планування громади. Це вимагатиме значних фінансових витрат. Але громади, каже В’ячеслав Католик, до цього готові. «Це питання буде оперативно вирішено. У законі чітко прописано, що має бути вироблений Проект детального планування – просторове планування громади. Незалежно від того, скільки це буде коштувати, всі громади оперитивно ці документи виготовлять і проблема буде вирішена», – переконаний він.

Гостро стоїть питання електромереж та інших природних монополій. Це – перше, що потрібно інвестору, який хоче зайти у громаду. «Дуже важкі процедури підключення до електромереж. Якщо заходить інвестор і хоче вкласти значні кошти, це ж не тільки наш розвиток, це ж і сплата за світло Обленерго. Таким людям треба допомагати, щоб вони якомога швидше могли підключитися до електромереж і будували заводи тощо», – зазначив голова громади.

Зимнівська громада розвиває медицину, реконструює амбулаторії і скоро матиме сучасні заклади зі своїми лікарями. Але голова громади впевнений, що майбутнє – за страховою медициною. «Мінімальний пакет послуг має обов’язково забезпечувати держава, а страхова медицина дозволить людині обрати лікаря, який надасть їй якісніші медичні послуги», – вважає він.

Інфраструктурна субвенція дозволила відремонтувати муніципальні дороги, але дороги місцеві все ще чекають на оновлення. «Дороги місцевого значення, що з’єднують центральну садибу з райцентром, у жалюгідному становищі. Ми звертаємося в обласну раду, бо це компетенція області. Водночас, якщо впровадять пропозицію по розподілу акцизного податку і буде відповідне відрахування у дорожній фонд місцевих бюджетів на всі дороги, які на території громади, то ми зможемо і дороги місцевого значення відремонтувати», – переконаний пан голова.

 

 

 

 

Поділитися в соцмережах